Pomoc

Czym jest Spiknik?

Spiknik to polski portal społecznościowy z ogólnodostępnym katalogiem wydarzeń, dla osób szukających towarzystwa do wspólnej pracy, rozrywki i działań w realnym świecie.

Czy korzystanie ze Spiknika jest darmowe?

Tak, korzystasz z portalu za darmo.

Czemu powinienem się zarejestrować?

Dzięki rejestracji możesz w pełni korzystać z wszystkich funkcjonalności portalu, w szczególności możesz dołączać do wydarzeń lub je tworzyć, jak również budować swój własny wiarygodny profil użytkownika i kontaktować się z innymi.

Czy mogę korzystać bez rejestracji?

Możesz w dowolnym momencie nie rejestrując się przeglądać katalog wydarzeń i wydarzenia, jak również korzystać z mapy wydarzeń i przeglądać bloga.

Dla kogo jest z Spiknik?

Masz dosyć siedzenia przed komputerem? Spiknik to idealne miejsce dla osób szukających towarzystwa do wspólnej pracy, rozrywki i działań w realnym świecie.

Kto może korzystać ze Spiknik?

Z portalu mogą w pełni korzystać wszystkie osoby, które ukończyły 16 lat.

Jak korzystać ze Spiknik?

Aby w pełni korzystać z możliwości Spiknika koniecznie zarejestruj się - rejestracja i używanie Spiknika jest w pełni darmowe. Tylko po rejestracji masz możliwość pełnego korzystania z funkcji portalu. Jeśli masz pomysł na wspólne spotkanie, wydarzenie, imprezę, naukę, działanie, lub cokolwiek innego co przyjdzie Ci do głowy, ale szukasz ludzi do zrealizowania tego celu, załóż wydarzenie na Spikniku ! Jeśli chcesz zrobić coś ciekawego, mniej lub bardziej określonego, przeglądaj nasz katalog wydarzeń i znajdź coś dla siebie! Wydarzenia w pobliżu Ciebie lub w dowolnej lokalizacji możesz też łatwo odszukać na mapie wydarzeń. Więcej pomysłów na wykorzystanie Spiknika znajdziesz na naszym blogu. Nie zwlekaj, rusz się i WYJDŹ DO LUDZI!

W czym może mi pomóc Spiknik?

Spiknik pomoże Ci znaleźć interesujące Cię wydarzenie, zrealizować ciekawy cel, spędzać aktywnie czas, poznać nowych znajomych! Naszą nadrzędną misją jest przede wszystkim oderwać Cię od komputera i zachęcić do działań w realnym świecie, stąd nasze hasło WYJDŹ DO LUDZI!

Jak korzystać z Katalogu Wydarzeń?

Wydarzenia na Spikniku zostały zgrupowane w kategoriach dostępnych w naszym Katalogu Wydarzeń. Znajdź kategorię główną pasującą do typu wydarzenia jakie szukasz, a następnie wybierz odpowiednią podkategorię. Możesz też uszczegółowić wyniki wyszukiwania poprzez rozbudowane filtry wyszukiwania podstawowego i zaawansowanego. Katalog wydarzeń jest zawsze w szybki sposób dostępny w menu użytkownika.

Jak korzystać z mapy wydarzeń?

Dzięki Mapie Wydarzeń możesz przeglądać wydarzenia w w Twojej okolicy lub dowolnej innej wybranej przez Ciebie lokalizacji. Dzięki opcjom wyszukiwania podstawowego oraz zaawansowanego masz możliwość doprecyzować swoje oczekiwania co do wyników znalezionych wydarzeń. Wydarzenia dostępne na mapie wyświetlone są również w liście wydarzeń znajdującej się bezpośrednio przy mapie, co dodatkowo ułatwia przeglądanie. Flaga wydarzenia na mapie posiada ikonkę symbolizującą główną kategorię wydarzenia do której należy. Po kliknięciu na flagę, wyświetla się kafelek z podstawowymi informacjami o wydarzeniu. Po jego kliknięciu wyświetlona zostaje strona z wydarzeniem. Gdy w danej skali mapy ilość wydarzeń w jednym miejscu jest duża, wydarzenia grupują się. Możesz kliknąć na grupę w celu powiększenia obszaru zgrupowanych wydarzeń na którym się znajdują lub wyświetlenia listy wydarzeń.

Co to jest wydarzenie na Spikniku?

Wydarzenie na Spikniku to ogłoszenie o wydarzeniu, które ma się odbyć w realnym świecie. Spiknik udostępnia narzędzia ułatwiające działanie zarówno dla osób szukających wydarzeń jak i je zakładających.

Gdzie może odbyć się wydarzenie?

Spiknik nie ma ograniczeń co do miejsca zakładanego wydarzenia.

Jakiego typu wydarzenia mogę założyć na Spikniku ?

Możesz założyć dowolne wydarzenie nie łamiące zasad naszego regulaminu, oraz nie naruszające obowiązującego prawa. Możesz dopasować swoje wydarzenie do którejś z kategorii katalogu wydarzeń Spiknika, lub umieścić je w kategorii "Inne". Jeśli nie znalazłeś odpowiedniej kategorii a uważasz, że powinna się znaleźć w naszym katalogu, napisz do nas.

Jakie treści wydarzeń są zabronione na Spikniku?

Zgodnie z regulaminem zakazane jest zakładanie przez użytkownika ogłoszeń wydarzeń: - niosących treści bezprawne; - obelżywych lub oszczerczych, zawierających pogróżki albo treści - obsceniczne lub nieprzyzwoite; - fałszywych lub mylących; - naruszających prawa osób trzecich; - rozpowszechniających spam; - zawierających linki oraz reklamy podmiotów konkurencyjnych dla www.spiknik.pl, - wirusów czy innych technologii działających na szkodę u i innych, naruszające prawa osób trzecich.

Jak dodać wydarzenie?

Aby dodać wydarzenie należy kliknąć na przycisk "Dodaj wydarzenie" na pasku górnym. Przy dodawaniu wydarzenia obowiązkowo należy wybrać kategorię wydarzenia, podać nazwę, miejsce, datę oraz krótki opis. Dodatkowo masz możliwość ustawienia innych nieobowiązkowych parametrów jak wymagane nastroje na wydarzeniu, wiek, cena wejścia. Możesz również dodać zdjęcia.

Czy mogę potwierdzić dołączających uczestników do mojego wydarzenia?

Tak, możesz wybrać opcję ręcznego potwierdzenia uczestników przy zakładaniu wydarzenia. W przypadku nie wybrania tej opcji uczestnicy automatycznie są dodawani do wydarzenia.

Jak mogę informować znajomych o wydarzeniu?

Możesz przy zakładaniu wydarzenia zaznaczyć opcję: „Wyślij zaproszenie do znajomych”, dzięki której Twoi znajomi otrzymają informację o założonym przez Ciebie wydarzeniu. Możesz również dodać informację o wydarzeniu na Facebooku poprzez opcję przy zakładaniu wydarzenia: „Dodaj informację na Facebook’u”, lub poprzez polubienie lub udostępnianie wydarzenia bezpośrednio z strony wydarzenia. Zawsze możesz również wysłać znajomym indywidualny link WWW do strony z Twoim wydarzeniem – osoba niezarejestrowana również będzie widzieć Twoje wydarzenie.

Jak dołączyć do wydarzenia?

Aby dołączyć do wydarzenia należy kliknąć na przycisk "Dołącz". Organizator wydarzenia może również zastrzec ręczne potwierdzenie każdego dołączającego. W takim przypadku, gdy organizator zatwierdzi chęć przystąpienia użytkownika do wydarzenia, użytkownik ten zostanie o tym poinformowany.

Co to jest wydarzenie archiwalne?

Wydarzenie po 30 dniach od jego rozpoczęcia zostaje automatycznie przeniesione do archiwum. Wydarzenie w archiwum nie jest widoczne w ogólnodostępnym katalogu wydarzeń, Możliwość jego przeglądnięcia mają jedynie uczestnicy wydarzenia i organizator w stronie zarządzania wydarzeniem: „Moje wydarzenia”.

Co to jest strona zarządzania wydarzeniami „Moje wydarzenia”?

Strona „Moje wydarzenia” to miejsce gdzie możesz zobaczyć wszystkie wydarzenia w których brałeś udział jak i utworzyłeś, zarówno te aktualne jak i archiwalne. W miejscu tym możesz zarządzać swoimi wydarzeniami: zatwierdzać nowych uczestników, dodawać oceny uczestnikom i organizatorom wydarzenia, edytować wydarzenie, wysłać wiadomość do uczestników jak i anulować wydarzenie bądź uczestnictwo w nim.

Jak mogę wyróżnić moje wydarzenie?

Jeśli chcesz aby Twoje wydarzenie wyróżniało się spośród innych mamy dla Ciebie następujące rozwiązania: 1. Wyróżnienie kafelka pomarańczową ramką 2. Podwójny rozmiar kafelka 3. Poczwórny rozmiar kafelka. Wyróżnienia są płatne. Zapytania o cenę wyróżnienia oraz zgłoszenia chęci wyróżnienia proszę przesyłać poprzez formularz kontaktowy dostępny pod przyciskiem "Napisz do nas".

Jak mogę edytować swój profil na Spiknik?

Dostęp do edycji profilu jest możliwy poprzez kliknięcie na przycisk "Edytuj Profil" w profilu użytkownika lub poprzez wybranie tej opcji z Menu Użytkownika w pasku górnym. W Edycji Profilu możesz zmienić swoje dane osobowe, swoje hasło, parametry wpływające na listę proponowanych dla Ciebie wydarzeń lub usunąć konto. Możesz również zmienić swoje ustawienia prywatności, powiadomień na e-mail, dodawać zdjęcia do swojego profilu, jak również zarządzać listą swoich znajomych.

Jak wysyłać i otrzymywać powiadomienia Spiknik?

Możesz dostosować opcję otrzymywania powiadomień na Twój adres e-mail, wchodząc do: Edycja Profilu -> Powiadomienia. Każdy z nas ma swoje upodobania, dlatego Spiknik oferuje szereg opcji otrzymywania powiadomień z których każda jest możliwa do włączenia lub wyłączenia.

Czym jest system ocen Spiknik i jak działa?

Chcemy by Spiknik był nie tylko ciekawym ale i bezpiecznym miejscem organizacji Waszych wydarzeń. Dlatego opracowaliśmy prosty system ocen ułatwiający ocenę czy użytkownik organizujący wydarzenie lub przystępujący do niego jest wiarygodny. Bardzo ważne jest dla nas również to, by oceny nie stały się narzędziem krytyki innych użytkowników a jedynie oceną ich wiarygodności, dlatego przyjęliśmy zasadę wystawiania ocen jedynie pozytywnych lub negatywnych, przy czym negatywną ocenę z wyjaśnieniem można wystawić jedynie użytkownikowi, który złamał zasady regulaminu zgodne z poniższymi zasadami szczegółowymi wystawienia ocen.

Szczegółowe zasady wystawiania ocen:

 • Ocena może być wystawiona przez Uczestnika lub Organizatora wydarzenia, po rozpoczęciu wydarzenia. Pora rozpoczęcia wydarzenia jest określana w karcie wydarzenia w momencie tworzenia wydarzenia.
 • Uczestnik i Organizator mają  30 dni na wystawienie oceny, licząc od momentu rozpoczęcia wydarzenia, określonego w karcie wydarzenia.
 • Uczestnik i Organizator mogą wystawić ocenę pozytywną lub negatywną.
 • Uczestnik wydarzenia może otrzymać ocenę  pozytywną  (do statystyk przyjmowaną jako  +1) ,   lub ocenę negatywną (do statystyk przyjmowaną jako  -1) 
 • Organizator wydarzenia otrzymuje tylko jedną ocenę za poszczególne zorganizowane wydarzenie. Jest ona obliczana jako średnia z ocen otrzymanych od Uczestników wydarzenia (gdy ocena od Uczestnika jest pozytywna --> +1, gdy ocena negatywna --> -1 )  
 • Dla przykładu: W wydarzeniu wystawiło ocenę 10 osób: 7 pozytywnych, 3 negatywne , średnia dla założyciela wydarzenia wynosi 0,4 i na podstawie tej średniej użytkownik otrzyma punkty zgodnie z poniższą tabelką:Rating table
 • Oznaczenia graficzne oceny użytkownika
  • nowi użytkownicy (do momentu uzyskania pierwszej oceny)
  • dla sumy ocen w przedziale od 1 do 5
  • dla sumy ocen w przedziale od 5 do 20
  • dla sumy ocen powyżej 20
  • dla sumy ocen w przedziale od (-1) do (-3)
  • dla sumy ocen negatywnych (-3) i więcej
 • Użytkownicy z "zielonym listkiem" nie mają możliwości wystawiania ocen negatywnych.
 • Po kliknięciu na symbol graficzny w profilu Organizatora/Uczestnika (pod awatarem) wyświetla się pop-up z statystykami użytkownika odnośnie zdobytych punktów i wydarzeń w których brał udział. Są to:
  • suma ocen
  • suma ocen pozytywnych
  • suma ocen pozytywnych z ostatnich 30 dni
  • suma ocen negatywnych
  • suma ocen negatywnych z ostatnich 30 dni
  • liczba utworzonych wydarzeń
  • liczba utworzonych wydarzeń z ostatnich 30 dni
  • komentarze
 • Warunkiem wystawienia oceny negatywnej będzie wybranie z rozwijalnej listy odpowiedniej pozycji, która ma wyjaśniać i uzasadniać, na jakiej podstawie Użytkownik chce wystawić ocenę negatywną. W liście tej znajdą się pozycje: W przypadku oceny negatywnej dla Uczestnika:
  • ***  Uczestnik nie pojawił się
  • ***  Uczestnik nie dokonał zapłaty
  • *** Uczestnik nie spełnił warunków wydarzenia
  • ***  Uczestnik stanowił zagrożenie dla innych (po wybraniu tej pozycji pojawiałoby się dodatkowe okienko do wpisania komentarza, gdzie trzeba opisać jakie zagrożenie i podać okoliczności wydarzenia)
  • ***  Uczestnik naruszył regulamin (po wybraniu tej pozycji pojawiałoby się dodatkowe okienko do wpisania komentarza, gdzie trzeba opisać, który punkt regulaminu został naruszony i opisać okoliczności)
 • W przypadku oceny negatywnej dla Organizatora:
  • ***  Wydarzenia nie odbyło się
  • ***  Wydarzenie niezgodne z opisem (po wybraniu tej pozycji pojawiałoby się dodatkowe okienko do wpisania komentarza, gdzie trzeba opisać, co było niezgodne z opisem wydarzenia)
  • ***  Warunki wydarzenia stwarzające zagrożenie/niebezpieczne dla uczestników (po wybraniu tej pozycji pojawiałoby się dodatkowe okienko do wpisania komentarza, gdzie trzeba opisać jakie niebezpieczeństwo wystąpiło i podać okoliczności wydarzenia)
  • ***  Organizator naruszył regulamin (po wybraniu tej pozycji pojawiałoby się dodatkowe okienko do wpisania komentarza, gdzie trzeba opisać, który punkt regulaminu został naruszony i opisać okoliczności)
 • Kary za otrzymanie dużej ilości ocen negatywnych:
  • Gdy użytkownik otrzyma w ciągu 30 dni kalendarzowych 5 punktów negatywnych, to nie może organizować ani uczestniczyć w wydarzeniach przez kolejnych 7 dni.
  • Gdy użytkownik otrzyma w ciągu 30 dni kalendarzowych 10 punktów negatywnych, to nie może organizować ani uczestniczyć w wydarzeniach przez kolejnych 30 dni.
  • Gdy użytkownik otrzyma w ciągu 30 dni kalendarzowych powyżej 20 punktów negatywnych, to jego konto zostaje zawieszone do odwołania (Administator może odwiesić konto "manualnie", po zweryfikowaniu okoliczności).

Czy będę mógł usunąć moje konto na Spiknik?

Tak, możesz usunąć swoje konto w edycji profilu klikając na przycisk "Usuń konto".

Jaka jest wasza polityka prywatności?

Zasady polityki prywatności w Spiknik.pl możesz znaleźć w regulaminie lub klikając TUTAJ.

Jak mogę się z wami skontaktować?

Możesz się z nami skontaktować poprzez kliknięcie na przycisk "Napisz do Nas" znajdujący się w pasku dolnym po prawej stronie. Gdy jesteś zalogowany wiadomość będzie nadana bezpośrednio z Twojego konta, jeśli nie jesteś zalogowany musisz podać swój adres e-mail.